Przebieg Festiwalu

Przebieg Festiwalu

Festiwal składa się z pięciu etapów:

 

  • rejestracji na stronie imprezybielawa.pl do 15 maja 2022 r.,
  • eliminacji wstępnych na postawie materiałów video, dokonywanych przez Komisję Artystyczną, które potrwają od 15 do 30 maja 2022 r.,
  • konkursu wokalnego „na żywo” 10 i 11 czerwca 2022 r.,
  • Koncertu Galowego 12 czerwca 2022 r.,
  • Występu „dziecko + rodzic” podczas dodatkowego konkursu „Muzyka łączy pokolenia” - specjalna Kategoria F. Udział w tej części nie jest obowiązkowy                i nie podlega wcześniejszej kwalifikacji.

 

Zgłoszenia śpiewających rodzin do konkurencji „Muzyka łączy pokolenia” odbędą się               w dniu konkursu tj. 11 czerwca 2022 r., podczas rejestracji uczestników Festiwalu. Obowiązuje limit zgłoszeń - maksymalnie 20 podmiotów wykonawczych.

 

Uczestnictwo w Festiwalu poprzedzone będzie kwalifikacjami wstępnymi, przeprowadzonymi przez Komisję Artystyczną powołaną przez Organizatora. Zespół ten, na podstawie materiałów demo, wyłoni po „przesłuchaniach w ciemno” (bez znajomości personaliów wykonawcy) maksymalnie 125 uczestników, którzy rywalizować będą
w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

Konkurs wokalny na żywo w dniach 10-11 czerwca odbywać się będzie z podkładem półplayback lub z akompaniamentem jednego instrumentu (szczegóły w dalszej części regulaminu).

 

W koncercie galowym wezmą udział wybrani Laureaci oraz zdobywca Nagrody Grand Prix, wytypowani przez Organizatora Festiwalu.

Opcje strony

do góry